איך בוחרים ציור קיר

טרם שרטוט הקו הראשון בציור הקיר שלנו, ישנו תהליך מורכב הטומן בחובו, חשיבה על קונספט וחיפוש אחר נושאים, שאותם אנו רוצים להעביר לצופה. מטרת העל של תהליך זה, היא בעצם להעביר מסרים ורגשות לצופה שלנו. תחילה, נחשוב עם עצמנו, מה מניע אותנו, מה אנחנו אוהבים ומה מסמלים בעינינו, האובייקטים שנבחרו. אנו יכולים להיעזר, בכל מיני אפשרויות. האחת היא לחפש באינטרנט, המדיה הזו מלאה בחומר,, וסביר שתמצאו כמה תמונות שתתחברו אליהם, או שאתם יכולים לשאול את האהובים עליכם, מה הם חושבים והאם יש להם רעיון, בתור אלה שמכירים אתכם טוב.

תהליך זה, הוא לא פחות חשוב מהציור עצמו, מכוון שציורי קיר הם ציורים, שמחזיקים שנים רבות ולרוב ימצאו במקומות אסטרטגיים לקהל, ולכן נרצה בסופו של יום, להתחבר מבחינה רגשית לציורים. ילדים לרוב, יתחברו לגיבור על אהוב עליהם. אנחנו המבוגרים, יכולים לבחור אולי, תמונה מסרט אהוב, או אפילו רפרודוקציה שאנחנו ממש אוהבים. ישנן אין ספור אפשרויות והחשיבה כמובן, קודמת לכל. ציינתי במאמרים קודמים, שאם צייר הקיר מבין בעיצוב, זה יתרון רציני. ולמה? צייר הקירות, יכול לחשוב אתכם ביחד, על הקונספט הרצוי ומה רוצים להעביר על הקיר. בנוסף, יידע איך לעשות זאת נכון, מבחינת מיקום האובייקטים והצבעים הנכונים ליצירה.

אחרי ההחלטה הראשונית, על מה רוצים לצייר ובאיזה קיר מדובר, הצייר מצלם את הקיר המדובר מכמה זווית והתמונות הללו, ישמשו את הגרפיקאי, בכדי לערוך כמה סקיצות שקשורות לאותו קונספט, הסקיצות של הציורים כמובן, יבנו על גבי התמונות שצולמו. ישנן תוכנות גרפיקה רבות, בהם אפשר למקם את הציור העתידי, על גבי הצילום של הקיר בצורה מקצועית ביותר, וכך בעצם להגיע למצב, בו אנו רואים את הקיר המוכן בשלמותו, טרם שרטוט הקו הראשון בציור. לאחר שעבודת הגרפיקאי הסתיימה, ישנו "פינג-פונג" של מיילים עם הלקוח. הלקוח מקבל את הסקיצות, שולח לנו תיקונים אם יש, הגרפיקאי מתקן וכך הלאה, עד שמרוצים מהמוצר הסופי. אחרי הכל, הציור יתנוסס על קיר הלקוח, וחשוב שיאשר ויאהב את המוצר המוגמר.