ציורי קיר לגני ילדים

לנו בני האדם הבוגרים, אין ממש זיכרונות מתקופת הגן. אך משהו שאני לא מצליח לשכוח, זה את הצבעוניות שאפפה אותנו כשהיינו בגן. הכל היה צבעוני, חי ומלא בחיים. אם כך, כבר יש לנו הוכחה, שהצבע בחיים שלנו, גורם לנו לזכור דברים ולהיזכר בתקופות שונות בחיינו. כשמדברים על ציורי קיר בגני ילדים, אי אפשר להתעלם מהמונח "פיתוח הדמיון". ציורי הקיר של היום הם מקצועיים מאד ותלת ממדיים. הילדים שלנו, מצליחים בתת המודע שלהם, להפוך את הציור לחלק בלתי נפרד מהחלל שלהם, הם מדמיינים את עצמם בתוך היצירה, ונרדמים לתוכה בשנת הצהריים. תהליך זה, מועיל ביותר כשמדברים על "חלומות פז", דהיינו, מחקרים הוכיחו שילדים הנרדמים לתוך ציור קיר, חווים פחות סיוטים ונדודי שינה. זכרו! הדמיון הוא פועל יוצא, של מה שהעין שלנו רואה במצב הערות.

שיתוף פעולה עם ילדי הגן, הוא נתבך נוסף וחשוב לא פחות בציורי הקיר. ילדים קטנים, עובדים על המוטוריקה שלהם מאז שהם תינוקות, גם על המוטוריקה העדינה וגם על הגסה יותר. הם מתעסקים בצבעי גועש, פלסטלינה, חיתוך ניירות והדבקות למיניהם. בציורי קיר לגני ילדים, ניתן לשלב את ילדי הגן ביצירה, וכך להעניק להם תחושת ביטחון, שהם חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מפאר היצירה. הילדים יכולים לעבוד על שטחי ציור גדולים, כגון שמיים או אדמה, או אפילו ל"ארטיסטים" שביניהם, קצת פרחים וגבעולים פה ושם. מה שחשוב הוא שהילד, יוכל להתגאות מול הוריו ולומר "אני עשיתי".

לנו הציירים, חשוב מאד לשים דגש רב על גוונים, בהם אנו משתמשים ולא להשתמש בגוונים, שלא יהיו נכונים לעיניו של הפעוט ויש כאלה. האדום למשל, זהו צבע "זועק" שמעלה את לחץ הדם שלנו, ולא יהיה בריא להשתמש בו, באלמנטים רבים בגן שלנו. לעומתו, הכחול והירוק, שלפי הפנג שוואי הם צבעים אשר מתאימים מאד לילדים ופעוטות, מכוון שהם משרים נאמנות ובטחון וכמו כן גם צמיחה וגדילה.

בגן הילדים, יש כל כך הרבה מוקדים לציור קיר מועיל ומעניין. לדוגמא, בגני הילדים יש כל מיני פינות, פינת מטבח, פינת אוכל, פינת משחקים וכדומה. בכל פינה, ניתן לצייר ציור קיר קטן, המעיד על הפינה הזו. למשל בפינת המטבח, ניתן לצייר תנור ומקרר תלת ממדיים או אפילו מחבתות תלויות. בפינת המשחקים, ניתן לצייר ילד שמשחק בלגו וכדומה. מוקד נוסף, שאפשר לעשות בו משהו מאד מעניין, זהו לוח השעם. זהו לוח, שבו הגננות תולות כל מיני שלטים ומידע. ניתן לצייר שתי דמויות שמחזיקות את הלוח וכך יראה כאילו הוא עומד באוויר. ישנם כל כך הרבה דוגמאות לציורי קיר יצירתיים וזה באמת רק קצה המזלג.